sabasafar-logo
تور ایتالیا، تور رم، تور ونیز، تور میلان، آژانس مسافرتی صباسفر

تور ایتالیا

مشاهده همه

ایتالیا کشوری جذاب و دیدنی است که هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از فرهنگ جالب این کشور و نقاط دیدنی زیبایی که دارد، عازم سفر به آن می‎شوند. یک راه ساده و کم دردسر برای سفر به این کشور، خرید تور ایتالیا است. شما با خرید تورهای ایتالیا می‌توانید با صرف هزینه‌های کمتر، سفری راحت و لذت بخش به ایتالیا تجربه کنید.

هزینه سفر به ایتالیا

ایتالیا یکی از آن کشورهای دیدنی قاره اروپا است که عده زیادی آرزوی سفر به آن را دارند. گستردگی جاذبه‌های گردشگری این کشور و شهرهای مختلف آن، سلیقه‌های زیادی را در بر می‌گیرد. یکی از مواردی که پیش از سفر باید توجه داشت، فکر کردن در مورد هزینه‌های سفر به ایتالیا است. بدون فکر کردن در این مورد، احتمال به مشکل خوردن مسافران وجود دارد.

در وهله اول باید بدانید واحد پول این کشور مانند بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، یورو است. هزینه بلیط هواپیمای آن نسبت به نوع هواپیما و آژانس آن متغیر خواهد بود. حال اگر تور ایتالیا رزرو کنید، دیگر نگران تهیه بلیط و قیمت‌های آن نیستید. هاستل‌های اشتراکی و هتل‌هایی در شهرهای این کشور به چشم می‌خورند که هر یک تعرفه‌هایی را برای یک یا چند شب اقامت در نظر می‌گیرند.

برای نمونه هاستل‌ها به طور میانگین 30 یورو در هر شب برایتان آب می‌خورند و قیمت هتل‌های 3 ستاره یا نزدیک به آن از 108 یورو به بالا است. حتی برخی هتل‌های 3 ستاره لوکس‌تر و با امکانات بیشتر تا 150 یورو در هر شب هم قیمت دارند.

اگر بخواهید بیرون از منزل غذا بخورید، هزینه آن در یک رستوران شیک برای هر وعده حدودا 120 یورو می‌شود. همچنین غذاهای خیابانی که بیشتر حالت فست فودی دارند، تقریبا 10 یورو قیمت‌گذاری می‌شوند. پس با میل کردن چنین غذاهایی احتمالا بتوانید صرفه‌جویی‌هایی در هزینه‌های نهایی خود به عمل آورید.

ایتالیا یکی از بهترین حمل و نقل‌های اروپا را در خود دارد که قطارهای تند روی شهری بهترین انتخاب هستند. این قطارها به دلیل سرعت بالا و رسیدن زودهنگام شما به مقصد، هزینه‌ای در حدود 40 یورو دارند. ضمن این که در هر بار استفاده از مترو باید حدودا 2 یورو هزینه کنید.

تفریح و گردش نیز باید از بخش‌های جدانشدنی شما در تور ایتالیا باشد. تقریبا حدود 20 یورو برای گردش روزانه خود باید کنار بگذارید که این بیشتر به موزه‌ها و ورودی‌های برخی جاذبه‌های گردشگری مهم مربوط می‌شود. برای مشاهده برخی دیگر از جاذبه‌ها حتی تا 70 یورو هم باید هزینه کرد.

قیمت تور ایتالیا

بسته به نوع تور ایتالیا که انتخاب می‌کنید، قیمت آن متفاوت می‌شود. معمولا این تفاوت در تورهای ترکیبی و تک مقصدی بیشتر به چشم می‌آید. تورهای تک مقصدی به سبب این که تنها یک شهر را برای سفرتان در نظر می‌گیرند، هزینه‌های بسیار پایین‌تری دارد. معمولا کف قیمت تور ونیز برای چنین حالتی حدودا 20 میلیون تومان است که این به نوع آژانس هوایی و امکاناتی که در اختیارتان قرار می‌دهند نیز بستگی دارد.

تورهای چند مقصدی یا ترکیبی اما هزینه‌های بیشتری را برای مسافران در بر دارد. به این خاطر که دو یا چند شهر متعلق به ایتالیا یا کشورهای دیگر را برای این تور ایتالیا انتخاب می‌کنید، تعرفه نهایی آن افزایش پیدا می‌کند؛ زیرا صاحبان این تورها مجبور به رزرو بلیط‌ها، هتل‌ها و ارائه خدمات بیشتر هستند.

تورهای ترکیبی ایتالیا معمولا از 30 میلیون تومان آغاز شده و تا 50 میلیون تومان ادامه دارد. البته باید به تعداد روزهایی که در کشور مقصد می‌مانید هم توجه کنید. بدیهی است تعداد بیشتر این روزها به معنای ارائه خدمات بیشتر توسط اعضای تور و در نتیجه مبالغ بالاتر خواهد بود. این تصمیم شما است که کدام تور ایتالیا را با سلیقه و نیاز خود برگزینید.

انواع تورهای ایتالیا

در بالا اطلاعاتی پیرامون انواع تورهای ایتالیا ارائه شد. شاید بدانید تورهای ایتالیا به لحاظ مقصد به دو مدل تک مقصدی و چند مقصدی یا همان تور ترکیبی تقسیم می‌شوند. در مدل تک مقصدی تنها یک شهر مانند تور رم یا تور میلان برای کاربران در نظر گرفته می‌شود. این در حالی است که مدل چند مقصدی بین دو یا چند شهر از ایتالیا یا یک شهر از ایتالیا و شهری از کشور دیگر انتخاب می‌شود.

چنین تورهایی براساس درخواست‌های بالای کاربران مبنی بر مسافرت به شهرهای محبوب قاره اروپا تعیین می‌شود و می‌توان با یک تیر چند نشان زد. خوشبختانه تنوع شهرهای مربوط به تور ایتالیا تک مقصدی و ترکیبی در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است و بعید نیست شهرهای بیشتری در آینده توسط آژانس‌های هوایی پوشش داده شود.

مبلغ ضمانت نامه برای تور ایتالیا

مسافران پیش از آغاز سفر باید مبلغی را به عنوان ضمانت نامه به آژانس‌های هوایی تحویل دهند. در ابتدا باید بدانید این مبلغ به ازای هر نفر است و همچنین فراموش نکنید به حساب این آژانس واریز می‌شود. مبلغ ضمانت نامه هر کشور متناسب با شرایط آن می‌تواند متغیر باشد، اما معمولا برای کشورهای درجه یک قاره اروپا یکی است.

این مقدار برای تور فلورانس حدود 400 میلیون تومان است که البته به نوع آژانس هوایی مد نظرتان هم بستگی دارد. برخی مواقع این مبلغ تا یک میلیارد تومان هم افزایش پیدا می‌کند که البته به زمان سفر هم باید توجه داشت.

آژانس مسافرتی فرایند مسافرت را با توجه به اعتبار خود برای مسافران ساده‌تر کرده و در مورد بازگشت بدون دردسر و سالم آن‌ها تضمین می‌دهد. این یعنی مسئولیت بروز هر گونه اتفاق برای مسافران و پروازها بر عهده آن آژانس خواهد بود. این تضمین به صورت ضمانت نامه بانکی گرفته می‌شود و به همین خاطر باید مراحل گفته شده را طی کنید.

خدمات صبا سفر برای تور ایتالیا

صبا سفر به عنوان یکی از بهترین آژانس‌های هوایی در کشور موظف به انجام برخی خدمات برای مسافران خود در تورهایی مانند تور سورنتو است. این آژانس کشورها و شهرهای دیگری را هم برای سفر تعیین کرده است که با ورود به سایت آن می‌توانید به اطلاعات بیشتری پی ببرید. در این بخش مهم‌ترین خدمات آژانس مسافرتی صبا سفر را برایتان آورده‌ایم. البته این خدمات بسته به نوع تور تغییر می‌کند، اما بعضی از آن‌ها از موارد برای تور اروپا پایه و اصلی هستند.

گشت شهری

این تور مناطق و جاذبه‌های گردشگری هدف را پیش از سفر با مسافران به اشتراک می‌گذارند تا آن‌ها نیز در جریان جایی که قرار است بروند، قرار بگیرند. گشت شهری به صورت روزانه و شبانه توسط تور ایتالیا انجام می‌شود تا از گشت و گذار در خیابان‌های آن لذت ببرید.

تهیه بلیط هواپیمای رفت و برگشت

گرفتن بلیط هواپیما به صورت رفت و برگشت برای مسافران بدون این که دخالتی در این موضوع داشته باشند، از سری خدمات مهم صبا سفر است. می‌دانیم که گاهی اوقات تهیه این بلیط‌ها می‌توانند دشوار باشند و بهتر است این کار را به اعضای تور واگذار کنیم.

بیمه مسافرتی

تفاوتی ندارد سفر شما داخلی باشد یا خارجی، مسافت کمی را طی کنید یا زیاد، در هر صورت نیازمند بیمه مسافرتی هستید. خوشبختانه این بیمه با ارائه برخی مدارک توسط صبا سفر در نظر گرفته می‌شود. بیمه مسافرتی برای مواقعی است که مسافر با هزینه‌های اضافی و حوادث غیرمنتظره رو به رو می‌شود و در این صورت، وی نیازی به پرداختش نخواهد داشت. برای اطلاع از مدارک مورد نیاز جهت اخذ این بیمه، کافی است با شماره تلفن‌های صبا سفر تماس بگیرید.

اقامت در هتل‌های لوکس

قیمت پایین برخی تورها شاید به علت اقتصادی بودن هتلشان باشد. حال آن که هتل‌های لوکس‌تری نیز توسط اعضای تورها در نظر گرفته می‌شود. در هر صورت صبا سفر هتل‌های تمیز، غرق در آرامش و ایده‌آلی را برای مسافران انتخاب می‌کند تا بتوانند به راحتی در آن‌ها استراحت کنند.

تور لیدر مسلط به زبان مقصد

تور لیدر حاضر در تور ایتالیا تسلط کافی به زبان مقصد را دارد. شاید نیاز به برقراری ارتباط با افرادی داشته باشید که زبان انگلیسی نمی‌دانند. این جا است که تور لیدر وارد عمل شده و مشکلات شما برای ارتباط با دیگران را برطرف می‌کند. ضمنا این فرد برای بررسی جاذبه‌های گردشگری و اماکن دیدنی ایتالیا هم مناسب است و به شرح توضیحاتی در مورد این مناطق می‌پردازد.

ویزای توریستی ایتالیا

همان‌طور که در جریان هستید، انواعی از ویزاها برای ورود به یک کشور موجود هستند که بسته به نیازتان باید یکی را انتخاب کنید. معمولا برای سفر با تور ایتالیا از شما درخواست می‌شود ویزای توریستی را اخذ کنید. این ویزا به این دلیل که باید از سفارت‌خانه ایتالیا تهیه شود، شاید در وهله اول چالش‌برانگیز به نظر برسد. این در حالی است که با ارائه برخی مدارک که در بخش بعدی برایتان لیست می‌کنیم، تهیه‌اش آن چنان هم دشوار نیست.

ویزای توریستی به مسافر این امکان را می‌دهد تا در شهرها و خیابان‌های ایتالیا حضور داشته باشد و هتل رزرو کند. البته امکان اقامت دائم و استفاده از خدمات تحصیلی و کاری برای چنین شخصی وجود دارد. این نوع ویزا به صورت مدت‌دار در دسترس مسافر قرار می‌گیرد.

شرایط دریافت ویزای توریستی ایتالیا

در بالا اشاره شد که ویزای توریستی نیازمند برخی مدارک است که باید تهیه شود. سفارت‎خانه ایتالیا ممکن است از شما ترجمه برخی مدارک را بخواهد و این جا است که باید مراحل دیگری را اضافه کنید. شرایط دریافت ویزای توریستی برای تور ایتالیا هر چند وقت یک بار با تغییراتی جزئی همراه می‌شود، اما همیشه هم این طور نیست. این تغییرات تفاوت آشکار آن چنانی را در تهیه ویزا رقم نمی‌زند و صرفا با داشتن مدارک زیر به هدفتان دست پیدا خواهید کرد.

 • اصل گذرنامه با امضا همراه با گذرنامه‌های قبلی شما که مدت اعتبار حداقل 3 ماهه داشته باشد. در واقع ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر ضروری است.
 • 3 قطعه عکس رنگی و تمام رخ با زمینه روشن که از روبه‌رو باشد. این عکس باید بدون لبخند و عینک باشد و گردی صورت کاملا در آن نمایان شود. 70 الی 80 درصد عکس را باید چهره فرد پوشش دهد. ضمن این عکس این عکس باید حداکثر برای 6 ماه گذشته باشد. یکی نبودن این عکس با ویزاها و گذرنامه‌های سابق الزامی است.
 • ارائه اصل و ترجمه شناسنامه امری مهم است. البته ترجمه آن باید توسط سفارت‌خانه سوال شود.
 • ارائه اصل و گواهی حساب بانکی با مهر و امضا، یکی دیگر از مدارک لازم است. حساب‌های جاری، گواهی تمکن به زبان انگلیسی و ارائه همزمان گواهی تمکن و کارکرد حساب سه ماهه را نباید فراموش کرد. حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر شخص باید حداقل 100 میلیون تومان باشد.
 • اصل و ترجمه سند مالکیت و مدارک شغلی که برای پزشکان، وکلا و افراد بازنشسته تفاوت دارد. برای راهنمایی حتما با تیم آژانس صبا سفر هماهنگ کنید.
 • رضایت نامه محضری برای مسافران زیر 18 سال که بدون همراهی والدین سفر می‌کنند، ضروری است. همچنین مسافرانی که طلاق هنوز در شناسنامه آن‌ها ثبت نشده، باید اصل سند طلاق را رو کنند.

تورهای ترکیبی ایتالیا با کشورهای اروپایی دیگر

تور ایتالیا آن هم به صورت ترکیبی با کشورهای محبوب و پرطرفدار در نظر گرفته می‌شود تا مسافران جدا از بازدید این کشور، به سایر کشورها نیز مراجعه کنند. معمولا کشورهای درجه یک اروپا برای این تور ترکیبی انتخاب می‌شوند تا سفری رویایی برای افراد به وجود بیاید.

از این کشورها نباید سوئیس، فرانسه، اسپانیا، چک و پرتغال را از یاد برد. این‌ها همه از کشورهایی هستند که مسافران ایرانی هر ساله به آن‌ها سر می‌زنند. در صورت رزرو تور ترکیبی، صرفه‌جویی‌ بیشتری به نسبت تورهای تک مقصدی برای خود خواهید داشت. البته نوعی از تورهای صبا سفر به چند شهر از ایتالیا هم مربوط می‌شود و این نیز جذابیت‌های خاص خود را دارد.

تورهای تک مقصدی ایتالیا

تورهای تک مقصدی ایتالیا تقریبا برای هر شهر مهمی از این کشور وجود دارد. البته شهرهای مهم‌تری مانند پایتخت این کشور، تعرفه‌های نسبتا بیشتری در برابر گزینه‌های دیگر دارد. از مهم‌ترین شهرهای دارای تور ایتالیا به صورت تک مقصدی می‌توان رم، فلورانس، ونیز، کومو، ورونا، چینکوتره و ناپل را نام برد که هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از سراسر جهان مانند ایران هستند.

هتل های ایتالیا

هتل‌های شگفت‌انگیز ایتالیا به خصوص در پایتخت آن یعنی رم، زبانزد تمام اروپایی‌ها است. تمامی مواردی که در این بخش معرفی می‌شود، شاید تعرفه نسبتا بالایی برای اقامت چند روزه داشته باشند، اما قطعا شما را راضی خواهند کرد. از پرسنل خوش برخورد گرفته تا محیط آرام و تمیز و همچنین خدمات جذاب مربوط به اتاق‌ها و لابی، همه در این هتل‌ها یافت می‌شود.

 • هتل بلموند کوروسو در راولو
 • هتل گراند مینروا در فلورانس
 • هتل گروتا پالازس در پولیا
 • هتل بزرگ تیمئو در تائورمینا
 • هتل کاستلو دی کاسل در توسکانی
 • هتل هاسلر در رم
 • هتل سزار آگوستوس در کاپری
 • هتل ترمزو در کومو
 • هتل اسپلندیدو در پورتوفینو
 • هتل گریتی پالاس در ونیز

جدا از هتل‌های گفته شده، موارد دیگری هستند که می‌توان از حضور در آن‌ها لذت برد. این هتل‌ها شرایط را برای اقامت یک یا چند روزه برای تمام سنین و سلیقه‌ها فراهم آورده‌اند.

دیدنی های ایتالیا

کشور ایتالیا مملو از جاذبه‌های گردشگری جذاب است و تقریبا در هر منطقه‌ای می‌توان آن‌ها را پیدا کرد. تور ایتالیا به لحاظ تنوع در بازدید از این جاذبه‌ها نیز با هم تفاوت‌هایی دارند. هر یک از این جاذبه‌ها از بخش‌های گوناگونی برای تمام سلیقه‌ها تشکیل شده‌اند و یادآور تاریخ غنی این کشور هستند.

در بازدید این جاذبه‌ها، گویی به بهشت قدم گذاشته‌ یا می‌خواهید برگی از تاریخ را باز کنید. در ابتدا مطلب ذکر شد ورود و تعرفه برای بازدید از هر یک از این دیدنی‌ها با دیگری تفاوت‌هایی دارد. با جست و جو در سایت‌ها و منابع خارجی مربوط به هر کدام از این دیدنی‌ها، اطلاعاتی در مورد زمان و مبلغ لازم جهت ورود دستگیرتان می‌شود.

برج پیزا

پیزا شهری تاریخی و کوچک در ایتالیا است که موقعیت مناسبی در این کشور دارد. انواع جاذبه‌های گردشگری در این شهر بندری مشاهده می‌شود و شاید برج پیزا را بتوان مهم‌ترین آن عنوان کرد. این برج به دلیل انحراف خود، توجه علاقه‌مندان زیادی را جلب کرده است.

پمپئی

شهر دیدنی پمپئی از دیگر جاذبه‌های فوق‌العاده ایتالیا بوده که در نزدیکی خلیج ناپل واقع شده است. این شهر با فوران آتشفشان 79 سال پس از میلاد تقریبا مدفون شدو اقدامات حفاری بعد از آن، سبب شد افراد به دیدنی‌ها و موارد عجیب فراوانی برسند. به همین خاطر سالانه عده زیادی از بخش‌های مختلف پمپئی بازدید دارند.

سینکوتره

سینکوتره ساحلی با خانه‌های رنگارنگ، دریایی آبی و صخره‎‌هایی زیبا است که میراث جهانی یونسکو نیز محسوب می‌شود. این جزیره محل انجام تفریحات گوناگون مانند قایق‌رانی و جشن‌های فراوان در روز و شب است.

بهترین زمان سفر به ایتالیا

تقریبا هیچ زمان نامناسبی برای سفر به ایتالیا به چشم نمی‌خورد. مسافران در هر زمانی که با تور ایتالیا به این کشور رفته‌اند، از آب و هوا و امکانات آن نهایت رضایت را داشته‌اند. بنابراین شما نیز می‌توانید هر فصلی را برای سفر به این کشور برگزینید. شهرها و جاذبه‌های گردشگری این کشور تقریبا برای هر فصلی مناسب هستند و می‌توان از آن‌ها لذت برد. با این حال فصولی مانند بهار به سبب آب و هوای خنک تا حدی برای چنین سفری مناسب‌تر است.

سوالات متداول

در اینجا به برخی از سوالات متداول در مورد تورهای ایتالیا پاسخ می‌دهیم.

چه زمانی تورهای ایتالیا را رزرو کنیم؟

ایتالیا آب و هوای مطلوبی در هر فصلی دارد و سفر در زمان‌های گوناگون منطقی است. خوشبختانه با مراجعه به سایت آژانس صبا سفر، تور این کشور را در هر ماهی از سال مشاهده می‌کنید.

آیا اخذ ویزای شینگن برای تور کشور ایتالیا سخت است؟

اخذ ویزای توریستی برای سفر با تور به کشور ایتالیا، شرایط و مدارک خودش را می‌خواهد که بیشتر آن‌ها به اسناد بانکی و شناسنامه شما مربوط می‌شوند. همچنین خدماتی برای هر گروه از افراد جامعه مانند بازنشستگان، پزشکان، وکلا و سایر نفرات وجود دارد که برای آگاهی بیشتر لازم است با شماره تلفن‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تور ارزان قیمت ایتالیا وجود دارد؟

تنوع تعرفه در تورهای ایتالیا به عنوان یکی از مزایای آن شناخته می‌شود. تقریبا هر نوعی از تور این کشور را می‌توان پیدا کرد؛ از سفرهای اقتصادی اما جذاب گرفته تا تجربه‌ای لوکس و فراموش نشدنی که همگی با همراهی صبا سفر انجام می‌شود.

جهت مشاوره رایگان کلیک کنید