sabasafar-logo
تور اسپانیا، تور بارسلون، تور مادرید،

تور اسپانیا

مشاهده همه

یکی از بهترین راه‌ها برای مسافرت به اسپانیا و بازدید از مناطق دیدنی این کشور جذاب، خرید تور است. در صورت سفر با تورهای گردشگری، شما می‌توانید در هتل مناسبی ساکن شده و با برنامه‌های گشت و گذار شهری به همراه تور لیدر، از جاهای دیدنی این کشور دیدن کنید. در واقع در صورت سفر با تور اسپانیا، تمام مراحل سفر برایتان راحت‌تر خواهد شد.

هزینه سفر به اسپانیا

با توجه به نوسانات دلار در کشور، هزینه سفر با تور اسپانیا در هر سال برای ایرانی‌ها متفاوت است. برنامه‌ریزی روزانه برای هدر ندادن پول، یکی از کارهایی است که می‌توان برای مدیریت هر چه بهتر سفر اسپانیا انجام داد. معمولا میانگین مسافرت در این کشور برای هر روز در حدود 120 یورو معادل 126 دلار در نظر گرفته می‌شود. این مقدار در واقع میانگین بازدید کنندگان کشورهای دیگر به اسپانیا است.

به طور متوسط حدود 32 یورو برای وعده‌های غذایی روزانه باید صرف کنید که البته تعرفه هر یک از وعده‌ها به نوع غذا و مکانی که به آن مراجعه می‌کنید هم بستگی دارد. حمل و نقل داخلی برای مراجعه از جایی به جای دیگر، از دیگر هزینه‌های مربوط به تور اسپانیا است که میانگین روزانه 22 دلار را باید برای آن در نظر داشت.

سیستم حمل و نقل این کشور درمقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی در وضعیت نسبتا خوبی قرار دارد. اگر یک نفر هستید و به دنبال رزرو هتل می‌گردید، باید گفت تور اسپانیا هتل‎‌ها را برای مسافران تعیین می‌کند. حال در صورتی که قصد سفر تک نفره دارید، خبر خوب این است هتل‌های بسیار درخشانی در این کشور یافت می‌شود.

قیمت رزرو هتل‌های عادی اسپانیا در حدود 50 تا 60 یورو در روز است. اگر زوج باشید و برای رزرو به این هتل‌ها بروید، پرسنل معمولا خدمات و تخفیف‌های بیشتری را برایتان در نظر خواهد گرفت. تور اسپانیا اکثرا یک هفته‌ای است و در این زمان چیزی در حدود 850 یورو هزینه خواهید کرد.

قیمت تور اسپانیا

همان‌طور که گفته شد، تور اسپانیا اکثرا از 7 روز آغاز و تا 10 روز هم ادامه دارد. البته برخی تورها به صورت استثنا، مسافران را در روزهای کمتر یا بیشتر نیز همراهی می‌کنند. انتخاب یکی از این بازه‌های زمانی کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. همچنین سلیقه و نیاز خود را باید در موارد دیگری همچون شهر مقصد، خدمات تور، نوع آژانس هواپیمایی و قیمت‌ها دخیل کنید.

به دلیل تنوع در تور اسپانی، قیمت واحدی را نمی‌توان برایش تعیین کرد. با مراجعه به سایت صبا سفر شاهد انواعی از این تورها هستید که هر یک امکاناتی را در اختیار مسافران قرار می‌دهند. برای نمونه تور 5 روزه اسپانیا و به طور دقیق‌تر شهر بارسلون با امکاناتی مانند گشت شهری، اخذ بیمه مسافرتی، اقامت در هتل خوب و همراهی تور لیدر فارسی زبان در حدود 900 یورو خواهد بود.

این در حالی است که تور ترکیبی اسپانیا، پرتغال و فرانسه که از تورهای محبوب نزد ایرانی‌ها است و شما را بین این سه کشور جا به جا می‌کنند، تقریبا 3000 یورو تعیین شده است. پس با دانستن این بازه قیمتی، تصمیم بهتری در مورد انتخاب تور اسپانیا خواهید گرفت.

انواع تورهای اسپانیا

تور اسپانیا مانند بسیاری از تورهای کشورهای دیگر به دو نوع تک مقصدی و دو یا چند مقصدی تقسیم می‌شود. تورهای تک مقصدی از آن دسته مسافرت‌هایی هستند که مسافران صرفا از یک شهر این کشور مانند بارسلون یا مادرید بازدید کرده و لیدرهای تور مادرید، مقاصد دیگری را از همان ابتدا در نظر نمی‌گیرند. این نوع از تورها فواید زیادی دارند؛ مانند این که تمرکزتان روی یک شهر است و از زیبایی‌های آن لذت می‌برید.

جدا از آن، این نوع از تور اسپانیا به لحاظ اقتصادی برایتان بهتر تمام می‌شود. سیستم تورهای ترکیبی اما تا حد زیادی متفاوت است. اگر به آژانس‌های هواپیمایی یا برندهای مربوط به تورهای اروپایی در اینترنت مانند صبا سفر مراجعه کنید، تور ترکیبی را به دو مدل اصلی خواهید یافت. یکی از آن‌ها تور درون کشوری است؛ به این صورت که از دو یا چند شهر اسپانیا بازدید می‌کنید و کشور دیگری در کار نیست.

در تور برون کشوری اما می‌توان از کشور ثانویه هم دیدن کرد و لحظات خوشی را در طول مسافرت برای خود یا اطرافیان رقم زد. حقیقتا نمی‌توان بهترین تور اسپانیا را در میان موارد گفته شده ذکر کرد. هر یک از آن‌ها مزایا و جذابیت‌های خود را دارند و برای انتخابشان باید عواملی را بررسی کنید. لازم به ذکر است تور ترکیبی به سبب تهیه بلیط‌ها، رزرو هتل‌ها و بازدید از مناطق بیشتر، گران‌تر خواهد شد.

مبلغ ضمانت نامه برای تور اسپانیا

شاید بدانید برای رزرو تور اسپانیا یا بعضی از تورهای دیگر باید مبلغی را به برای دریافت ضمانت نامه بدهید. این که این ضمانت نامه چه قدر برایتان آب می‌خورد، کاملا به نوع و طرز تفکر آژانس هواپیمایی شما بستگی دارد. معمولا به ازای هر نفری که قصد مسافرت دارند، باید مبلغی حدود 400 میلیون تومان پرداخت شود.

البته درصد بالایی از آژانس‌هایی هواپیمایی را بررسی کردیم و این حداقل قیمتی است که برای دریافت ضمانت نامه پرداخت می‌گردد. موارد گران‌تر ممکن است تا یک میلیارد تومان هم پیش برود. بنابراین در زمان انتخاب آژانس هواپیمایی حتما این قضیه را در ذهن داشته باشید. این وجه به صورت مستقیم به آژانس مسافرتی صادر می‌شود و به منظور اخذ ویزای شینگن به آن نیاز خواهید داشت.

خدمات صبا سفر برای تور اسپانیا

صبا سفر به عنوان یکی از برندهای برگزار کننده تورهای گوناگون مانند تور اسپانیا، در هر لحظه همراه شما است. چنان چه به سایت صبا سفر مراجعه کنید، انواعی از این تورها را برای کشور اسپانیا می‌بینید که هر یک ویژگی‌های خود را دارند. کافی است روی یکی از این تورها کلیک کنید تا اطلاعات بیشتر را شاهد باشید. مسافران از خدماتی که این برند ارائه می‌دهد، نهایت رضایت را دارند و آن را به دیگران هم توصیه می‌کنند. این شما و این هم مهم‌ترین خدمات صبا سفر برای تور اسپانیا:

تهیه بلیط رفت و برگشت

یک تور خوب موظف به دریافت بلیط رفت و برگشت هواپیما برای کلیه مسافران است. برخی مسافران زمان کافی برای انجام این کار را ندارند و آن را وقت‌گیر می‌دانند. به همین خاطر به ارزش بالای تورها پی می‌بریم.

رزرو هتل در اسپانیا

تفاوتی ندارد که هتل شما در کدام شهر از اسپانیا باشد؛ تورها باید مراحل رزرو آن را پیش از سفر انجام دهند تا مشکلی بابت این موضوع در زمان رسیدنتان به این کشور نباشد. با توجه به تنوع خوب هتل‌ها، هر یک از تورها به رزرو یکی از آن‌ها می‌پردازند. بنابراین نوع هتل در هزینه‌های نهایی تور اسپانیا اثرگذار خواهد بود. تورهای صبا سفر توام با هتل‌های درجه یک و مناسب برای اقامت است که دسترسی خوبی به مرکز شهر و مناطق دیدنی دارد.

گشت شهری و بازدید از جاذبه‌ها

قطعا کشور اسپانیا هم پر از جاذبه‌های گردشگری است تا افراد در سر تا سر جهان برای بازدید از آن ترغیب شوند. در هر شهری از اسپانیا می‌توان جاذبه‌هایی برای تمام سلیقه‌ها پیدا کرد. اعضای تور صبا سفر با گشت شهری در هر روز همراهتان هستند تا از مناطق مختلف شهرهایی مانند بارسلون و مادرید لذت ببرید. لیدر فارسی زبان مسلط به زبان اسپانیایی هم شما را همراهی می‌کند تا در نیازی به ارتباط مستقیم با مردم این کشور نداشته باشید.

اخذ بیمه مسافرتی

مسافران برای هر نوع تور داخلی و خارجی باید بیمه مسافرتی خود را دریافت کنند تا در صورت وقوع حوادث و هزینه‌های اضافی، بیمه آن را پرداخت نماید. صبا سفر این ایده را برای تمام تورهای خود پیاده می‌کند و باعث رضایت مسافران خود شده است. سقف اخذ بیمه برای هر تور متفاوت است؛ اما برای تور اسپانیا تقریبا 50 هزار یورو تعیین می‌شود.

پشتیبانی تمام وقت

شما عزیزان در هر شرایط و زمانی می‌توانید از پشتیبانی صبا سفر برای رفع مشکلات و رسیدن به پاسخ سوالاتتان استفاده کنید. پشتیبانی این تیم پیش از رزرو تور اسپانیا توسط مسافران آغاز می‌شود تا آن‌ها را به طور کامل راهنمایی کنند. تا زمان آغاز سفر، در جریان مسافرت و در مسیر برگشت هم می‌توان از کمک افراد حاضر در این تور بهره ببرید. این از جمله خدمات مهمی است که صبا سفر برای مردم تدارک دیده است.

ویزای توریستی اسپانیا

اقامت تضمینی اسپانیا آن هم بدون سرمایه‌گذاری از بهترین و آسان‌ترین مسیرها برای سفر به اسپانیا و حضور در منطقه شنگن به شمار می‌رود. حال که دریافت ویزای کشورهای اروپایی برای ایرانی‌ها دشوار شده، ویزای توریستی می‌توان این مشکل را برطرف کند.

خود ویزای شنگن شامل ویزای تحصیلی، توریستی، سرمایه گذاری و موارد این چنینی می‌شود و متقاضیان آن در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است. مسافران در چنین شرایطی باید مدارکی را در دست داشته باشند. این مدارک به صورت سالانه با تغییرات جزئی همراه می‌شود، اما موارد اصلی را در بخش بعدی بررسی خواهیم کرد.

شرایط دریافت ویزای توریستی اسپانیا

دریافت ویزای شنگن شاید در وهله اول بسیار دشوار به نظر برسد، اما با برنامه‌ریزی از عهده آن بر می‌آیید. متقاضیان در انجام مراحل خود برای دریافت ویزای توریستی باید مدارک زیر را در اختیار داشته باشند:

  • تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن اسپانیا و چاپ پرینت آن به منظور تحویل به دفتر کارگزاری مربوطه
  • دادن دو قطعه عکس پاسپورتی معتبر متعلق به خودتان
  • دادن پاسپورت دارای اعتبار به همراه کپی ویزاهای گذشته
  • ارائه دعوت‌نامه اسپانیا در صورتی که شخصی به عنوان دوست، خانواده یا آشنا این کار را در آن کشور برایتان کرده باشد.
  • خرید بیمه نامه مسافرتی معتبر تا سقف 30 هزار یورو
  • ارائه مدارک مربوط به بلیط رفت و برگشت اسپانیا (در صورت رزرو تور اسپانیا باید مدارک آن را از صبا سفر دریافت کنید)
  • ارائه واچر هتل یا هر گونه گواهی مبنی بر اقامت در اقامت‌گاه‌های اسپانیا
  • دادن سند ازدواج، گواهی تمکن مالی برای اقامت، رزومه کاری و مدارک شغلی و تحصیلی
  • ارائه کلیه مدارک مالی و ترجمه آن‌ها

تورهای ترکیبی اسپانیا با کشورهای اروپایی دیگر

همان‌طور که اشاره شد، تورهای ترکیبی اسپانیا به عنوان پرطرفدارترین تورها شناخته می‌شود که شما با یک تیر چند نشان خواهید زد. معمولا تور اروپا در چنین شرایطی بین اسپانیا با کشورهای محبوب دیگر ترکیب می‌شود تا مسافران چیزی کم و کسر نداشته باشند. از مهم‌ترین کشورهایی که همراه با نام تور اسپانیا می‌آید، فرانسه را باید نام برد.

این دو کشور به دلیل نزدیک بودن حس و حالشان به هم، ترکیب خوبی هم ساخته‌اند. بیشتر تورهای اسپانیا در شهرهای اصلی مانند مادرید در نظر گرفته می‌شود و به همراه آن می‌توانید به پاریس نیز سفر کنید. مجموع تور کشورهای اسپانیا و فرانسه در بسیاری از آژانس‌ها با تخفیف‌ها و ارائه خدمات ویژه‌ای همراه است. رم، سوئیس، پرتغال و سایر کشورهای مطرح اروپایی را نباید در چنین تورهایی از یاد برد که نام آن‌ها در آژانس صبا سفر مشاهده می‌شود.

تورهای تک مقصدی اسپانیا

تورهای تک مقصدی به نوعی از تورها گفته می‌شود که تنها یک مقصد را برای سفر در پیش دارید. این یعنی یکی از شهرهای اسپانیا باید توسط شما برگزیده شود. با مراجعه به آژانس مسافرتی صباسفر، شهرهای مهمی مانند بارسلونا، مادرید، والنسیا، تنریف، سویا، زاراگوزا، مالاگا و پنگا را برای مسافرت خواهید یافت. این دسته از شهرها معمولا محبوبیت بیشتری به سبب دارا بودن جاذبه‌های گردشگری نزد مردم ایران و کشورهای دیگر دارد. تور والنسیا از جمله تورهای مهم صبا سفر به حساب می‌آید.

البته تورهایی به صورت استثنا برای شهرهای دیگر اسپانیا در نظر گرفته می‌شود که تعدادشان آن قدر زیاد نیست و در هر زمانی از سال هم درون سایت‌ها وجود ندارد. این در حالی است که تورهای تک مقصدی مانند تور بارسلونا تقریبا هر ماه از سال به وجود می‌آید.

هتل های اسپانیا

در اسپانیا هتل‌های متنوعی برای هر سلیقه و بودجه خاصی به چشم می‌خورند و رزرو آن‌ها هرگز کار دشواری نیست. تنها با مراجعه به سایت‌های مربوط به این هتل‌ها، مراحل رزرو را به صورت آنلاین طی خواهید کرد. هر چند اگر تور اسپانیا را از طریق صبا سفر تهیه کنید، دیگر نیازی به این کار ندارید. در ادامه لیستی از مشهورترین هتل‌های اسپانیا را در اختیارتان قرار می‌دهیم:

هتل ویلا مگنا

در هر خیابانی از مادرید می‌توان هتل‌هایی با امکانات فوق‌العاده را پیدا کرد که ویلا مگنا یکی از آن‌ها است. این هتل محل عبور و مرور بسیاری از افراد مشهوری است که چند روزی را در مادرید سپری می‌کنند. حتی آن‌ها نیز در صفحات مجازی خود از ویژگی‌های این هتل تعریف می‌کنند. رابی ویلیامز، لیدی گاگا و برخی نوازندگان معروف از این دسته هستند. پرسنل خوش برخورد و محیط آرام این هتل و تمیز را نباید در زمان تصمیم‌گیری از یاد برد.

هتل W بارسلونا

از مادرید که بگذریم، هتل‌های بارسلونا هم در نوع خود بی‌نظیر هستند و هتل W یکی از آن‌ها است. جالب است بدانید این هتل در کنار دریا واقع شده و چشم‌اندازی محشر را به شما تحویل می‌دهد. البته اگر در طبقات بالاتر هتل اقدام به رزرو اتاق کنید، این چشم‌انداز زیباتر هم خواهد شد.

با توجه به شکل عجیب این هتل، آن را باید از خاص‌ترین ساختمان‌های ایالت کاتالونیا در نظر گرفت. W در واقع توسط دولت اداره خواهد شد و اصطلاحا به این دسته از هتل‌های اسپانیا پارادور گفته می‌شود. نزدیک به 100 هتل این چنینی در اسپانیا ساخته شده، اما W بی شک بهترین است.

هتل المپیک بارسلونا

از معروف‌ترین هتل‌های لوکس بارسلون باید به المپیک اشاره کرد که نمای فوق‌العاده‎ای از این شهر را در دسترس قرار می‌دهد. شهر و دریاچه به زیبایی هر چه تمام‌تر از این طریق مشخص است و از خدمات و امکانات عالی آن نباید عبور کرد. انواع کافه‌ها و رستوران‌ها با پخت غذاهای مختلف برای این هتل دیده می‌شود.

دیدنی های اسپانیا

اسپانیا مملو از مناطق دیدنی است که در گوشه و کنار خیابان‌های آن قرار دارد. در ادامه با هم چند تا از این جاذبه‌ها را خواهیم شناخت:

پارک گوئل

این پارک که در بارسلون واقع شده است، از شگفت‌انگیزترین پارک‌ها در سر تا سر جهان به حساب می‌آید. کودکان و بزرگسالان قطعا خاطره خوبی از حضور در این پارک در ذهنشان باقی می‌ماند. سازه‌های عجیب الهام گرفته از منابع طبیعی در این پارک رویت می‌شود و آن را بهشت هنری می‌نامند.

ایبیزا

جزیره ایبیزا که درختان کاج آن را پوشانده است، محل ایده‌آلی برای آفتاب گرفتن شناخته می‌شود. برای افرادی که می‌خواهند شب‌های خاطره‌انگیزی داشته باشند یا به جشن و پایکوبی بپردازند، ایبیزا گزینه مناسبی است.

شهر گرانادا

خود شهر گرانادا به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری است که در میان لیست تورهای اسپانیا هم به چشم می‌خورد. در این شهر می‌توانید از موسیقی، نوشیدنی‌ و غذاهای گوناگون لذت ببرید و از مناطق سرسبز آن بازدید کنید. گرانادا یکی از شهرهای محبوب ایرانی‌ها برای سفر در سال‌های اخیر نیز بوده است.

بهترین زمان سفر به اسپانیا

آب و هوای اکثر کشورهای اروپایی در بیشتر ماه‌های سال مساعد است و در زمان سفر اصلا نباید نگران این موضوع بود. این قضیه برای کشور اسپانیا هم صدق می‌کند. البته بد نیست بدانید هوای این کشور و شهرهای گوناگون آن در برخی ماه‌ها بهتر از مواقع دیگر است. مسافران ایرانی معمولا اوایل و اواخر فصل بهار را بهترین زمان ممکن برای تور اسپانیا انتخاب می‌کنند. آب و هوا در این بازه‌ها بسیار خنک است و شرایط را برای پیاده‌روی و استفاده از امکانات این کشور مطلوب می‎‌کند.

برخی از سوالات متداول

در ادامه به برخی از سوالات پر تکرار درمورد تور اسپانیا پاسخ داده ایم.

بهترین شهرهای اسپانیا برای سفر و بازدید کدام است؟

شهرهایی مانند مادرید، بارسلون، مالاگا، والنسیا و تنریف برای تور اسپانیا فوق‌العاده هستند و جاذبه ‌های آن باعث حیرت مسافران خواهد شد.

زمان مناسب برای رفتن به کشور اسپانیا کدام است؟

مردم هر کشور معمولا فصل بهار را برای آغاز سفر به کشور اسپانیا انتخاب می‌کنند. به همین خاطر آژانس‌ها تورهای مربوط به نوروز را در نظر می‌گیرند. البته مسافرت به این کشور در هر زمانی به دلیل آب و هوای خوب، تفاوت چنانی نخواهد داشت.

آیا هزینه‌های سفر به اسپانیا بالا است؟

هزینه سفر به بسیاری از کشورهای درجه یک اروپایی بالا است. متاسفانه با تحریم‌ها و نوسانات دلار، این هزینه‌ها در سال‌های اخیر بیشتر شد، اما با رعایت برخی نکات و صرفه‌جویی‌ها می‌توان آن‌ها را تا حد زیادی کاهش داد.

جهت مشاوره رایگان کلیک کنید